André van Duins typetjes krijgen plek in Beeld & Geluid

De markante typetjes van André van Duin zijn vanaf woensdag 26 maart te bewonderen in een mini-expositie in mediamuseum Beeld & Geluid in Hilversum. De tentoonstelling, getiteld De Typetjes van André, werpt een blik op de iconische personages die Van Duin door de jaren heen tot leven bracht.

Samen met Van Duin stelde het museum de expositie samen, waarin originele kostuums en objecten te zien zijn van onder anderen meneer De Bok, Flip Fluitketel, meneer Wijdbeens en Ep Oorklep. De komiek gaf daarnaast zelf toelichting in diverse videofragmenten, waarin hij vertelt hoe zijn typetjes ontstonden en zich ontwikkelden.

Opmerkelijk is dat Van Duin het merendeel van zijn persoonlijke collectie aan Beeld & Geluid heeft geschonken om de tentoonstelling mogelijk te maken. Zo blijft zijn rijke oeuvre ook voor toekomstige generaties bewaard.

De Typetjes van André opent op woensdag 26 maart en is dan toegankelijk voor het publiek. 

2 Comments

    • Dat is het punt van van Duin, die heeft daar, met uitzondering van Ome Joop wellicht, al dan niet bewust handig om heen gelaveerd.

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


*