
Het Commissariaat voor de Media heeft gereageerd op de uitzending van Ongehoord Nieuws van 11 maart 2025. In deze uitzending werd ingegaan op de stappen die het Commissariaat heeft gezet richting Ongehoord Nederland (ON!) in het kader van zijn wettelijke toezichthoudende rol.
Het Commissariaat benadrukt in een bericht op haar site dat binnen het publieke omroepbestel ruimte is voor diverse geluiden, waaronder dat van ON!, maar dat alle omroepen aan dezelfde regels moeten voldoen, waaronder die op het gebied van integriteit.
Specifiek heeft het Commissariaat ON! aangesproken op de veroordeling van presentatrice Raisa Blommestijn wegens groepsbelediging en smaad. Het verwacht dat de omroep de uitspraak van de rechter respecteert en passende maatregelen neemt. Het Commissariaat heeft ON! hierover geïnformeerd en zal verder in gesprek gaan met de omroep.
ON!-directeur Peter Vlemmix meldt: De voorzitter van het Commissariaat voor de Media opent de aanval op Raisa Blommestijn. Onlangs werd ik gebeld door de voorzitter van het commissariaat voor de media, mevrouw Amma Asante, een voormalig Partij van de Arbeid-politica, maar ook iemand die actief lid is van BIJ1. Laten we zeggen dat ze nogal links georiënteerd is. Ze belde me met een vrij emotionele toon op en vroeg me of ik me wel bewust was, of wij ons als omroep wel realiseren, dat we een veroordeelde medewerker aan boord hebben. En of we wel begrepen wat dat doet met de publieke waarde van het bestel. Een crimineel eigenlijk. En het ging dus, zoals ik al zei, om Raisa. Dat is natuurlijk nogal schokkend. Wij zijn als omroep opgericht om de juist de vrijheid van meningsuiting te bewaken. Daar staan wij pal voor. En om dan te zeggen dat Raisa een aantal tweets heeft gestuurd en daarvoor potentieel van de buis zou moeten verdwijnen, vinden wij absoluut een glijdende schaal. En dat gaat ook niet gebeuren, maar het is wel de realiteit waar we nu als omroep, en ook Raisa, mee te maken hebben. Ze zetten ook door, ook dossiermatig inmiddels, en vinden dit een zeer ernstige zaak.”
Zie item:
Was Rutti Frutti ook niet veroordeeld? Hij werd toch minister president.
Trump ook veroordeeld, president van Amerika
Raisa zit in goed gezelschap. Die veroordeling maakt een strijder can haar
Ozcan Akyol is ook een veroordeelde crimineel en heeft zelfs in de gevangenis gezeten…..
Is Rutte ook veroordeeld door een rechter?
Wat is lees is dat de NPO een regel heeft dat je als omroep uitspraken van een rechter respecteert. Vvmu is een onderdeel van de grondwet he? Daarin staan meer wetten. Zoals verbod op discriminatie. De rechter oordeelde dat Blommensteins tweets in strijd met de wet waren.
Dat moet ON, volgens de regels van de NPO, respecteren. Net als ieder andere omroep.
ON zou ON niet zijn als ze niet een loopje met die waarheid zouden nemen. En zien zichzelf als slachtoffer.
Ik ben geen rechter. ON en de NPO ook niet. Maar de rechtspraak respecteren is heel belangrijk vind ik. Ben je het niet eens ga in hoger beroep ofzo.
Bij sommigen zijn veroordelingen blijkbaar als medailles die je op je borst kan spelden? Raar.
Tegenwoordig niet hoor . De wereld maar ook de waarheid zijn 180 graden gedraaid. Het goede wordt slecht genoemd … en het slechte goed . Daar zitten wij middenin met z’n allen . Ook u
Zeg maar je.
Ja helaas…
Vrije meningsuiting steeds meer onder druk in Europa. In Frankrijk 2 tv zenders geschorst, in Roemenië een deelnemer aan de verkiezingen geschorst.
Eerst ophef uitlokken door gewaagde uitspraken te doen .Daarop volgt uiteraard een reactie,in dit geval van de rechter,daarna stelt ON dat de vrijheid van meningsuiting in gevaar is en beschouwt de omroep zichzelf al martelaar van het bestel. Dit spelletje is kinderachtig en daarom hoort ON niet op de buis. Ik kijk weleens naar dit kinderprogramma en elke keer verbaas ik me weer over de onzin die er beweerd wordt.
Klopt als een zwerende vinger
Uitspraken van een rechter respecteren is iets anders dan iemand ontslaan. Nergens staat dat door de rechter veroordeelde mensen ontslagen (of niet aangenomen) moeten worden.
Is dat door de npo opgelegd dan?
Ik hou van haar.
Het commissariaat is partijdig. De regering is crimineel. Het commissariaat wil zich aansluiten bij die regering?
ON zal nog net niet zeggen dat het schijt heeft aan een rechterlijke uitspraak, en dan komt de reminder van het CvdM natuurlijk als geroepen. Kun je daar lekker tegenaan trappen.
Onfatsoenlijk Nederland is alleen maar uit om controverse te veroorzaken zodat ze steeds harder kunnen roepen dat ze tegengewerkt worden. En hun achterban vindt het natuurlijk allemaal fantastisch, maar het is eigenlijk te triest voor woorden.
Nee, het is niet te triest voor woorden.
Jij vindt iets te triest voor woorden. Maar dit is iets anders!
Raisa is slecht in meerdere opzichten, maar vooral een kneus
Vond hetfijn dat Raisa er weer was.Ik hou van jullie duidelijke taal daar heb je tenminste wat aan. Liever ON dan dat geslijm van gl/pvda D66 VvD dierenp.
Vond hetfijn dat Raisa er weer was.Ik hou van jullie duidelijke taal daar heb je tenminste wat aan. Liever ON dan dat geslijm van gl/pvda D66 VvD dierenp. Zou graag een woordje met jullie meedoen over dat gehannes in de 2w kamer. Die vrouw met die krullekop, vreselijk wat een arrogantie. Dilan met haar VVD OOK ZO IETS. VRAAG MIJ WEL EENS AF OF ZE HET ECHT WEL WEET GEVAARLIJKE VROUW. Gaf Wilders helemaal gelijk, ze weet niet echt wat er onder de gewone man/vrouw leeft en over de armoede volgens mij weet ze niet wat armoede is met dat grote salaris van haar. Snap niet dat de VVD daar geen goeie manspersoon als ploegleider neerzet. Ze is door Rutte aan haar baantje gekomen.
Lekker weg naar hetzelfde dictatuur zoals die van Ceausescu in Roemenië
100x Raisa en ON dan alle andere niks zeggende leugens waarvan je hoofdpijn van krijgt.
Prat op vrijheid van meningsuiting? Ok. “Ze” is gewoon een racist pur sang (in letterlijke en spreekwoordelijke zin)
Als “ze” geleefd had toen, 1933-1945, was er zeker geen Eva Braun aan de zijde van die Snorremans geweest 😁 Maar, mogelijk is er bij “haar” conceptie iets verkeerd gegaan, zo mogelijk tegen trisomie-21 aan, dus verzachtende omstandigheden? 😁
Ik kan me niet aan de indruk ontrekken dat mevrouw Amma Asante, een voormalig partij van de arbeidpolitica, maar ook iemand die actief lid is van BIJ1. Haar politieke gekleurdheid laat prevaleren boven gezond verstand. Er staat nergens in de wet dat iemand die een veroordeling heeft (hoger beroep loopt nog) ontslagen moet worden of een beroepsverbod moet krijgen. De vrijheid van meningsuiting is één van de steunpunten van de democratie. Maar niet voor links denkende politici daar is elke afwijkende mening een gevaar voor hun idéé van totalitaire democratie. ON is een verfrissend ander geluid i.p.v. de linkse eenheidsworst die de NPO66 ons voorschotelt.
De vrijheid van meningsuiting betekent niet dat je het recht om niet gediscrimineerd te worden kan negeren. Ook dat is democratie.
Ze proberen alles om on van de buis te krijgen zijn bang voor de waarheid
Jaren lang maar een geluid gehoord mensen worden wakker en dat zint links niet
Ik dacht dat alleen Jehova getuigen je de waarheid door de strot duwen..
Toch verbazingwekkend om te zien hoeveel van die kneuzen (fans van ON) hier ronddweilen.
Oh ja: en dat lachtwekkende geleur met “strijder” is ook volkomen lachwekkend.