Onderzoek: Meer dan 700.000 Zweedse huishoudens gebruiken illegale streamingdiensten

Uit recent onderzoek van Mediavision blijkt dat het gebruik van illegale streamingdiensten in Zweden blijft toenemen. In de herfst van 2024 maakten meer dan 700.000 huishoudens gebruik van een betaalde illegale streamingdienst. Dit is een nieuw record en een stijging van ongeveer 25 procent vergeleken met het voorjaar van 2024.

“Piraterij blijft een aanzienlijk probleem, met name als het gaat om illegale IPTV,” aldus Natalia Borelius, senior analist bij Mediavision. “Meer dan 700.000 Zweedse huishoudens hebben nu toegang tot een dergelijke dienst, wat een nieuw record is. Het is positief voor de sector dat de regering nu onderzoekt hoe deze ontwikkeling tegengegaan kan worden.”

Illegale IPTV in Nederland

Ook in Nederland is illegale IPTV een groeiend probleem. Naar schatting meer dan 1 miljoen Nederlanders gebruikmaken van illegale tv-diensten, maar dit is uit onderzoek van 2021. Een recentere indicatie meldt dat 1 tot 2 miljoen Nederlanders, die een illegaal IPTV-abonnement hebben.

26 Comments

  1. Goh, hoe zou dat nou komen. Denk dat IPTV pas uitgebannen kan worden als de prijzen schappelijk gehouden kunnen worden en dat er vaker combipakketten aangeboden zouden worden met name bij de sport streamingdiensten zodat je een volledig voetbalpakket kunt aanschaffen met ESPN, Ziggo en Viaplay voor 1 totaalbedrag per maand. Niet dat je allemaal losse abo’s hoeft af te sluiten. Denk dat het dan veel voordeliger kan zijn.

    • Bedrijven moeten ook winst maken. En sportrechten zijn enorm duur. Geen mens hoeft alles te volgen. Ik ben autosport liefhebber maar volg ook niet elke klasse.

      • Dan zal er niet veel meer van die streamingdiensten over blijven dus dat is open deur dat ‘geen mens hoeft alles te volgen’. Dat zullen ze ook niet willen dus dat argument is een beetje simpel.

      • Hoeveel winst moeten bedrijven maken en hoe duur moet sportrechten zijn. Ik heb sterk het gevoel dat de sky the limit is. En dat wij dit met zijn allen wel willen betalen. Guess what: dat willen wij de consument dus niet.

      • Verdienen is relatief gezien gewenst maar zakken vullen voor aandeelhouders is onwenselijk,het hele licentie systeem is een overbodige luxe,voegt niets toe aan de sport, aandeelhouders moeten leren dat zij niet bepalen hoeveel winsten gemaakt moeten worden om hun gier te bevredigen,

  2. Los van de prijs is er nog een probleem. En dat is diversiteit. De consument wil niet alleen de bekende commerciële zenders ontvangen, maar ook Arabisch als je deze taal machtig bent, of Spaans als je Spaanstalig bent. Of misschien nieuwsgierig wat er te ontvangen is in Amerika of Australië. Met de huidige technologie kan dat en illegale iptv springt hier heel handig op in.

  3. Het is niet zo zeer dat het om streaming diensten gaat zoals IPTV, maar het probleem is dat alleen internet zo duur is.
    Ik gebruik alleen maar internet en app van NLziet € 11,99 premium dan en internet 400 mb € 40. Ik heb ook iptv gebruikt maar kreeg er wel erg veel last mee.

  4. Ik begrijp best dat mensen naar alternatieve zoeken bijvoorbeeld iptv. Omdat internet en TV te duur is.
    Hier in Spanje is internet glasvezel €20 per maand. En verder kijk ik alles op nlziet vaak zonder reclame voor €11 totaal 31 daar heb ik in Nederland nog geen internet voor.

  5. nl economie vd verschroeide euro te hoge marges (verdient te weinig enige oplossing marge verhogen)topzware organisaties geen belasting op vermogen de hyper inflatie coctail die je hier ook weer tegenkomt

  6. Na niet al te positieve berichten de laatste tijd hier op dit platform over IPTV, heb ik sinds 2 weken een IPTV-abonnement genomen puur om uit te proberen.
    Ik ga geen reclame maken voor iptv, maar het bevalt mij uitstekend. €100,- voor 2 jaar heb je ALLE betaalde streamingsdiensten bij elkaar en het normale aanbod van kabel TV van heel wat landen. En niet onbelangrijk: de beeldkwaliteit is super en hetvwerkt op je TV, tablet en telefoon.Ik begrijp nu heel goed waarom zo veel mensen overstappen naar iptv. Die cijfers zijn eigenlijk aan de lage kant gezien wat je er voor krijgt voor het geld. Alleen het grootste nadeel, is dat het aanbod zo gigantisch groot is. Je bent eigenlijk meer aan het zappen langs al die zenders en streamingsdiensten dan dat je echt gaat kijken.

    • Precies. Dat zou er af moeten. Niet alleen voor voetbal, vooral voor andere programma’s. Mijn partner is Duits en kan vaak Duitse programma’s hierdoor niet zien. Verenigd Europa is nog ver weg.

  7. ik wil best meer betalen voor zenders maar dan moet zelf wel kunnen kiezen welke zenders je in je pakket krijgt. je krijgt vaak zenders waar je totaal niet op zit te wachten maar moet er wel voor betalen. ik denk dat als ze dit zouden veranderen de illegale tv een heel stuk minder gaat wordn.

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


*